***Co tě nezabije to tě posílí ***

Rosa

23. prosince 2006 v 15:37
Tomáááš.....
Tomáš Rosický se narodil v Praze 4.10.1980. Jako malého caparta přivedl, už v šesti letech otec Jiří Tomáše do mužstva ČKD Kompresory - dnešní Dropa Střížkov, kde hrál s bratrem Jiřím. Zanedlouho roku 1987 zachtěla Sparta Jirku a Tomáš ho jako vždy následoval. Jeho první trenér ve Spartě byl Jan Hroneš. Tomáš hrál vždy s klukama o rok staršími než byl on sám. Ve stejném mužstvu působil také Lukáš Zelenka (dnes hráč Sparty). Tomáš odehrál spoustu utkání a každoročně s klubem jezdívali na turnaje do zahraničí. Jeden se mu, tak vydařil, že mu za nejlepšího hráče a střelce na turnaji ve Walesu poslali kopačky Nike. Dokonce se na jeho zápasy chodívali dívat i hráči Sparťanského "A", protože se na Letné rozneslo jakého tam mají šikulu. Pravidelně byl také zván na všechny utkání ve všech českých věkových reprezentačních výběrech.


Když bylo Tomášovi čtrnáct a půl podepsal smlouvu s agentem Pavlem Paskou. Na jaře 1996 se nedařilo podle představ ligovému A - dorostu a trenér Šafařík si Tomáše vytáhl k sobě a to byl další velký skok v jeho karieře. Nebylo mu ještě ani šestnáct a měl hrát s klukama o tři roky staršíma. Prosadil se a nakonec s dorostem slavil mistrovský titul. Tomáš pak v necelých sedmnácti začal trénovat ve Sparťanském "A" a najednou se pro něj fotbal stal povoláním, přestal chodit do školy a měl inviduální studiiní plán. Škola pro něj moc pochopení neměla, ale nakonec Tomáše pustili k maturitě, kterou udělal a mohl se naplno věnovat fotbalu.


Později začal hrát pravidelně za třetiligovou rezervu. Pořádnou šanci mezi dospělími dostal až pod trenérem Sčasným, a tím se definitivně dostal do profesionálního fotbalu.


Jeho skvělé výkony v reprezentaci a hlavně v týmu AC Sparta Praha si všimli i nejlepší kluby z celé Evropy, nakonec se Tomáš upsal Borussii Dortmund za bezmála půl miliardy a tím se stal nejdražším hráčem bundesligy...:o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama