***Co tě nezabije to tě posílí ***

Prosinec 2006

Golf r32

30. prosince 2006 v 19:42
Tohle autíčko je docela pěkný....má super tvary...a hlavně jsem o něm sem chtěla napsat ,abych udělala radost jednomu super kámošovi,kterej zrovna naní v náladičce a tohle auto se mu líbí....tak doufám,že ho to aspoň trochu potěší...:o)))
Golfííík....
Dynamika v ryzí podobě.
Jezdí suverénně a drží na silnici jako "přibitý". Pohon všech kol 4Motion zajišťuje ideální kontakt s vozovkou a to jak na dlouhých rovných úsecích tak i v ostrých serpentinách. Exkluzivní 18" kola z lehkých slitin a sportovní podvozek snížený o cca 20 mm mu vyloženě sluší.
Výkon, který nezná kompromisy.
V Golfu R32 bije srdce opravdu výkonného sportovce. Šestiválcový benzinový motor dosáhne ze zdvihového objemu 3,2 l výkonu 250 k a točivého momentu až 320 Nm. Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za 6,5 sekundy s manuální převodovkou a s převodovkou s dvojitou spojkou DSG dokonce za pouhých 6,2 sekundy.Kryt motoru zdobí výrazný nápis "V6", což je nezaměnitelný symbol výkonu a kultivovanosti.
Působivý design.
Stačí jediný pohled do zpětného zrcátka a řidič hned pozná, že za ním jede Golf výjimečných kvalit. Model R32 se pozná podle charakteristicky řešené mřížky chladiče s nápisem R32.
Působivý vzhled je ještě zvýrazněn charakteristickými nárazníky lakovanými v barvě vozu, decentním rozšířením prahů a modře lakovanými brzdovými třmeny.K tomu se přidá také uprostřed zadního nárazníku umístěná zdvojená koncovka výfuku a vpředu bi-xenonové světlomety.
Síla interiéru.
R32 ukáže svou sílu charakteru i tehdy, když se více zaměříte na jeho vnitřek: Výškově nastavitelná špičková sportovní sedadla s potahy v designu Monte Carlo a s nápisem R32 poskytují bezpečnou oporu i v ostrých zatáčkách.
Tříramenný sportovní volant je potažený perforovanou kůží a interiér je ozdoben dekoračními prvky v provedení "Engine Spin" na přístrojové desce, střední konzole a obložení dveří. Pedály jsou navíc v provedení "alu-look".
Vybavení pro špičkové sportovce.
V Golfu R32 se můžete plně soustředit na jízdu. O vše ostatní se postará výbava. Automatická klimatizace "Climatronic" reguluje teplotu v interiéru zcela podle Vašich přání a sound-systém "RCD 300" s CD přehrávačem a s 10 reproduktory Vám zajistí dobrou náladu.
Prostor pro nohy je vpředu osvětlen a jestliže nastupujete nebo vystupujete za tmy, osvětlí Vám funkce "Coming home/Leaving home" cestu, neboť pomocí klíče s dálkovým ovládáním je možné aktivovat tlumená světla a osvětlení interiéru.
Bezpečnost, která nemusí podstupovat kompromisy.
Pokud pojedete vozem R32, svěříte se vozidlu, které v každé situaci umocňuje pocit, že jste v dobrých rukou: Optimální jízdní bezpečnosti je dosaženo díky pohonu všech kol 4Motion, ABS, ASR, EDS, ESP, brzdovému asistentu a 17" kotoučovým brzdám.
Volkswagen Golf byl v nezávislém testu Euro NCAP ohodnocen maximálním možným počtem pěti hvězdiček.
No a ještě sem vrazim pár hezkejch foteček....
vw_golf_r32-13.jpgvw_golf_r32-04.jpgvw_golf_r32-10.jpgvw_golf_r32-02.jpg
vw_golf_r32-06.jpgvw_golf_r32-03.jpgvw_golf_r32-05.jpgvw_golf_r32-01.jpg
No jo.....modrá je dobrááá.....:o)))

Super autí.....

30. prosince 2006 v 18:50
Tohle je moje nejoblíbenější značka auta.....miluju baworáčky....jsou úplně skvělí....světla,kola tvary......prostě je žeru...:o)))......konkrétně nejvíc X5....to je boží....tak proto s ní taky začnu......:o)))
Popis -
Svůj původ prozradí automobil X5 na první pohled - je to plnokrevné BMW. Ale takový jako on ještě žádný jeho předchůdce nebyl. To, co zažijete jako řidič, nazýváme "novým rozměrem jízdy". Nová interpretace a harmonie vnitřního prostoru vozu X5 dává pocítit perfekcionismus. Uvidíte ulice jinak než dosud, a budete projíždět jinými cestami než dosud. Vždy ale hbitě, bezpečně a s pocitem plné kontroly.
Bezpečnost -
Boční airbagy
Boční airbagy přebírají v případě bočního nárazu dvojí životně důležitou funkci. Jednak chrání cestující proti vniknuvším předmětům do vnitřního prostoru a jednak je posune mimo nebezpečnou zónu nárazu. Tím je tělo cestujícího méně namáháno energií nárazu. Bočními airbagy je výrazně snižováno riziko poranění pánve a oblasti hrudníku
Dveřní kotevní systém
Proti snížení deformace dveří při bočním nárazu jsou vozy BMW vybaveny diagonálními traverzami z hliníkové slitiny doplněnými kotevním systémem vytvářejícím, ve spojení s obzvláště pevnými a stabilními zámkovými mechanismy a panty, neobyčejně pevnou konstrukci dveří. Tato konstrukce výrazně omezuje při boční kolizi průnik nárazníků a dalších předmětů do prostoru pro cestující.
ITS - Inflatable Turbular Structur
Hlavové airbagy ITS ve spojení s bočními airbagy poskytují cestujícím jedinečnou ochranu při bočních nárazech. Hlavové airbagy ITS přitom zabraňují nebezpečnému nárazu hlavy o dveře nebo do vniknuvšího předmětu do prostoru v okolí hlavy
DSC - Kontrola stability vozidla
DSC - dynamická kontrola stability vozidla v kritických situacích automaticky cíleně přibrzdí jednotlivá kola a navede vozidlo do správné stopy. Řídicí jednotka vyhodnocuje mimo jiné momentální rychlost vozidla, úhel natočení volantu, příčné zrychlení vozidla a míru jeho relativního svislého natočení. Na základě těchto údajů dokáže systém DSC rozpoznat už v počátcích přetáčivost nebo neotáčivost vozidla při průjezdu zatáčkou a včas je korigovat cíleným přibrzďováním jednotlivých kol. Je třeba si však uvědomit, že tento systém nemůže popírat fyzikální zákony. Odpovídající způsob jízdy je tedy plně v odpovědnosti řidiče.
Dešťový senzor
Optický senzor zjišťuje intenzitu deště a na základě toho řídí interval stěračů. Princip je jednoduchý. Dešťový senzor je umístěn pod nožičkou uchycení vnitřního zpětného zrcátka. Dvě LED diody vysílají paprsky směrem ven z čelního skla. Na rozhraní prostředí s jinou optickou hustotou, představující vnější plochu čelního okna, se však lámou zpět a dopadají na přijímací fotocitlivý prvek. Je-li sklo pokryté kapkami, odrazí se zpět jen část vyslaných paprsků a část jich zamíří ven, mimo sklo. To zaregistruje citlivá elektronika a dá pokyn stěračům, aby okno očistily.
EDC - el. řízení tvrdosti tlumičů
EDC - elektronické řízení tvrdosti tlumičů zajišťuje bleskové nastavení tvrdosti pérování podle rozličných jízdních podmínek, kvality jízdní dráhy nebo zatížení vozidla. Elektronická řídicí jednotka přitom na základě vyhodnocení pohybů automobilu nastavuje optimální míru tlumení. Při rozjezdu, brzdění a manévrování je útlum vyšší, pro pohodlné cestování se nastaví naopak nižší útlum pérování. Kromě automatického režimu lze navolit tlačítkem též sportovní, tvrdší režim.
Desing -
Prvotřídní interiér
Interiér BMW X5 nenechá žádný otevřený prostor dalším přáním. Vyvýšená pozice Vám zajistí optimální přehled.

Kikkííí....

30. prosince 2006 v 17:38
Jméno:Kristýna
Přezdívky:Týna,Kicky,Kikkísek
Oblíbené barvy:Oranžová a modrá
Nejoblíbenější jídlo:Makarony se sýrem a jahodová čokoška a citronová zmrzka
......................předmět:Tělák infoška
.....................film:Piráti z Karibiku a Kill Bill 1/2
.....................knížka:Lekce lásky
.....................den:Sobota
.....................CD:PSimple Plan a Britney Spears
....................sport:Přehazka a fotbal
....................auto:Lamburginy
.................zvíře:Hafík
Co je pro ní nejdůležitější:Rodina a kámoši
Nejdůležitější vlastnost(pro ní):Tvrdohlavost a ukecanost
Co nenávidí:Hmyz,přetvářku
Co neodpouští:Neveru a lži
Co má ráda:Pařby a kámoše
Láska nebo přátelství?:Beru všechno
Nej kámoška a kámoš a proč?:Nemám úplně jednu nej ,je jich hodně,protože bych ublížila ostatním.....
Co znamená pro mě:Znamená pro mě úplně nejvíc....je to moje zlato můj miláček moje VŠECHNO....nevim co bych dělala kdybych jí neměla ,protože zaplňuje největší část mýho života a sem strašně móóóc ráda ,že jí mám ,že je to moje nej kámoška a NIKDY jí nechci ZTRATIT........Kikkí DÍKY za všechno!!!!

Gaby.....

30. prosince 2006 v 16:13
Jméno:Denis
Přezdívka:Gaby
Oblíbená barva:žlutá
Nejoblíbenější jídlo:špagety
......................předmět:Tělocvik
.....................film:Rocky
.....................knížka:Baroš
.....................den:Pátek
.....................CD:Leoš Mareš
....................sport:Hokej
....................auto:Golf r32
.................zvíře:Králík
Co je pro ní nejdůležitější:Rodina
Nejdůležitější vlastnost(pro něj):Pochopení
Co nenávidí:Zradu
Co neodpouští:Nevěru
Aááá, moje první \Co má rád:Sex
Láska nebo přátelství?:Láska
Nej kámoška a proč:Domka Jonasu
Nej kámoš a proč:Daniel Pejchar
Co znanemá pro mě:Je pro mě hodně důležitej.....objevil se a stal se mým super kámošem v tu nejlepší dobu....v kterej příjíd mohl a tím mi strašně pomoch....jsem ráda ,že existuje.....že je to kluk,kterej mě dokáže pochopit a za to mu patří velkej DÍK...:o)))

Barčís....

28. prosince 2006 v 22:02
Jméno:Barbora
Přezdívka:Barčíš
Oblíbená barva:Černá,červená a fialová
Nejoblíbenější jídlo:Kuře
......................předmět:Biologie a IVT
.....................film:Harry poter
.....................knížka:Harry poter
.....................den:Nemám
.....................CD:Přímo nemám
....................sport:Plavání
....................auto:Nemám
.................zvíře:Nemám
Co je pro ní nejdůležitější:Rodina
Nejdůležitější vlastnost(pro ní):Newim newim
Co nenávidí:Přetrářku
Co neodpouští:Já newim já sem měkkouš já odpustim všechno:o)))
Co má ráda:Harryho a všechny kytky
Láska nebo přátelství?:----
Nej kámoška a proč:Nej kámoška tak ty mám tři KiwinuKájinu,Míšu ale s Kiwi to je úplně něco jinýho....s tou se znám už deset let.....proč??.....protože je mám strašně ráda sou to nej kámošky.....
Nej kámoš a proč:Deni....no je to skvělej kluk ....dá se s ním suprově pokecat....a dokáže vyslechnout....a pak mám ještě jednoho kámoše....Matese a ten protože je s ním strašná prdel a je moc fajn....
Co znamená pro mě:Pro mě znamená strašně moc....je to úplně super holka a kdybych jí neměla tak by my hodně chybělo její porozumění a oddanost poslouchat a pomáhat mi...je úžasná a nikdy bych jí nechtěla ztratit ....Baruško mám tě strašně moc ráda a doufam že to víš....možná to tak někdy nevypadá ale seš můj velkej poklad...:o)))

Fotbálek

26. prosince 2006 v 19:04 Fotbal
Fotbááál.....

Hrací plocha

Fotbal se hraje na hrací ploše tvaru obdélníka. Délka musí být v rozmezí 90-120 m, šířka 45-90 m (pro mezinárodní utkání 100-110 ×64-75 m). Hrací plocha je vyznačena (obvykle bílými) čárami (max. šířka čáry 12 cm): pomezní čáry vymezují delší hranu hrací plochy, kratší se nazývají brankové čáry. Hrací plocha je rozdělena na poloviny středovou čárou, v jejímž středu je vyznačena středová značka, kolem které je vyznačen středový kruh. Dále jsou na každé polovině hrací plochy u příslušné branky vyznačena pokutová území a menší branková území. Uvnitř každého pokutového území je vyznačena pokutová značka. Dále je vně pokutového území vyznačena část kruhového oblouku se středem v pokutové značce a poloměrem 9,15 m (10 yardů).
V každém rohu hrací plochy je na ohebné tyči o výšce nejméně 1,5 m umístěn praporek. Stejné praporky se obvykle umísťují i uprostřed obou pomezních čar. Kolem každého rohového praporku se na hrací ploše vyznačí čtvrtkruh. Na brankových čárách se obvykle také krátkými značkami vyznačí vzdálenost 9,15 m od rohového praporku
Uprostřed obou brankových čar jsou umístěny branky, tvořené dvěma svislými brankovými tyčemi, které jsou nahoře spojeny břevnem. Všechny tyče musí být bílé a mají stejnou šířku (max. 12 cm), která musí být stejná jako je šířka brankové čáry. Vnitřní rozměry branky jsou 7,32×2,44 m (8 yardů×8 stop). Na brance je síť, upevněná k tyčím, břevnům a k zemi tak, aby míč nemohl projít skrz. Síť je vypnuta dozadu tak, aby neomezovalav pohybu brankáře.

Míč

Hraje se kulatým míčem o obvodu mezi 68 a 70 cm (průměr cca 22 cm) a hmotnosti mezi 410 a 450 g (na začátku utkání). Při zápasech na profesionální úrovni je obvykle připraveno více míčů, čímž se zamezuje zdržování hry způsobeném např. hledáním zakopnutého míče.

Počet hráčů

Utkání hrají dvě družstva, z nichž každé má nejvýše jedenáct hráčů, ze kterých je jeden hráč označen jako brankář. K zápasu je možno nominovat také náhradníky (v soutěžních mezinárodních utkáních nejvýše šest, v jiných případech závisí na pravidlech konkrétní soutěže či předzápasové dohodě), z nichž mohou být do hry nasazeni nejvýše tři. Střídání hráčů probíhá pouze v přerušené hře se souhlasem rozhodčího. Jednou vystřídaný hráč se v témže utkání už nesmí zúčastnit hry. V libovolném přerušení hry si může libovolný hráč na hřišti se souhlasem rozhodčího vyměnit místo s brankářem.
Pokud v průběhu hry klesne z libovolných důvodů (vyloučení, zranění apod.) počet hráčů v jednom mužstvu pod sedm, je utkání předčasně ukončeno.

Výstroj hráčů - fotbal

Hráči jsou povinni mít následující výstroj:
 • dres nebo tričko
 • trenýrky
 • štulpny (podkolenky)
 • chrániče holení
 • kopačky
Brankáři mají barvu dresů odlišnou od ostatních hráčů, rozhodčího i jeho asistentů.

Rozhodčí

Každé utkání řídí rozhodčí, který má na hřišti neomezenou pravomoc k uplatňování pravidel.

Doba hry

Utkání fotbalu se hraje na dva poločasy o 45 minutách. Mezi oběma poločasy je 15 minutová přestávka. Doba hry se měří včetně času, kdy je míč ze hry. Za dobu zameškanou střídáním hráčů, zdržováním hry apod. může rozhodčí každý poločas prodloužit. Poločas se musí prodloužit také v případě, že má jedno z mužstev kopat pokutový kop.

Zahájení hry

Před začátkem utkání je losováním mincí určeno, které mužstvo si zvolí polovinu hrací plochy. Druhé mužstvo bude zahajovat hru výkopem. Po poločasové přestávce si mužstva poloviny hrací plochy vymění a výkop provádí to mužstvo, které ho v prvním poločase neprovádělo.
Na začátku každého poločasu a po dosažení každé branky se hra zahajuje či navazuje pomocí výkopu. Před ním musí být všichni hráči na své polovině hrací plochy, míč je umístěn na středovou značku a poté, co rozhodčí dá znamení, rozehraje hráč příslušného mužstva. Hráči soupeřova mužstva musí do té doby zůstat mimo středový kruh.
Po dosažení branky rozehrává výkopem to mužstvo, které branku obdrželo.
Pokud byla hra přerušena ze zvláštních důvodů (např. zranění hráče, vniknutí diváka na hrací plochu apod.), navazuje se míčem rozhodčího. Ten se provádí tak, že rozhodčí z ruky nechá spadnout míč na místě, na kterém byl v okamžiku přerušení hry (pokud je toto místo uvnitř brankového území, rozehrává se z nejbližšího místa na delším okraji brankového území). Jakmile se míč dotkne země, je ve hře.

Míč ve hře a ze hry

Míč je ze hry, jestliže buď přešel (na zemi nebo ve vzduchu) úplně (celým objemem, tzn. úplně celý míč musí být zcela za vnějším okrajem příslušné čáry) brankovou nebo pomezní čáru, nebo v případě, že rozhodčí přeruší hru. V každou jinou dobu je míč ve hře.

Dosažení branky

Branky je dosaženo ve chvíli, kdy míč úplně (celým objemem) přejde brankovou čáru mezi brankovými tyčemi a pod břevnem a útočící mužstvo před tím neporušilo žádné pravidlo. Mužstvo, které v průběhu utkání dosáhlo vyššího počtu branek, je vítězem utkání. Pokud obě mužstva dosáhla stejného počtu branek, je výsledek utkání nerozhodný. V některých soutěžích není nerozhodný výsledek přípustný. V takovém případě příslušný soutěžní řád určuje, jak se dále postupuje, což může být prodloužením doby hry, prováděním pokutových kopů nebo vyšší hodnotou branek vstřelených mužstvem hostí.

Ofsajd

Pokud se některý hráč nachází na soupeřově polovině, blíže soupeřově brankové čáře než míč a než předposlední hráč soupeře, je v ofsajdové pozici. Ta není sama o sobě porušením pravidel. Pokud se však hráč v ofsajdové pozici ve chvíli, kdy se míče dotkne některý z jeho spoluhráčů, aktivně zapojuje do hry (tím, že zasahuje do hry hraním míče, ovlivňuje soupeře, nebo získává ze svého postavení výhodu tím, že hraje odražený míč), je v ofsajdu. V takové situaci rozhodčí (obvykle na základě signalizace asistenta) přeruší hru, kterou naváže soupeř nepřímým volným kopem z místa, kde byl provinivší se hráč ve chvíli přestupku. Ofsajd se netrestá v situaci, kdy hráč dostane míč přímo z kopu od branky, z vhazování, nebo z kopu z rohu.

Zakázaná hra a nesportovní chování

Napomenutí hráče žlutou kartou
Když se některý hráč na hrací ploše v době, kdy je míč ve hře, dopustí některého z dále vyjmenovaných přestupků, nařídí rozhodčí proti jeho mužstvu přímý volný kop:
 • kopne nebo se pokusí kopnout soupeře
 • podrazí nebo se pokusí podrazit soupeře
 • skočí na soupeře
 • vrazí do soupeře
 • udeří nebo se pokusí udeřit soupeře
 • strčí do soupeře
 • při odebírání míče skluzem se soupeře dotkne dříve než míče
 • drží soupeře
 • plivne na soupeře
 • úmyslně hraje míč rukou, vyjma brankáře v jeho vlastním pokutovém území
V takovém případě se přímý volný kop provádí z místa, na kterém k přestupku došlo. Pokud se hráč ve chvíli, kdy je míč ve hře, dopustí jednoho z těchto přestupků ve vlastním pokutovém území (bez ohledu na místo, kde je v tu chvíli míč), nařídí rozhodčí proti jeho mužstvu pokutový kop.
Pokud se brankář ve vlastním pokutovém území dopustí některého z dále vyjmenovaných přestupků, nařídí rozhodčí proti jeho mužstvu nepřímý volný kop:
 • má míč v rukou pod kontrolou déle než šest sekund
 • rukou se míče dotkne znovu poté, co se jej zbavil a míče se mezitím nedotkl jiný hráč
 • rukou se dotkne míče poté, co mu jej úmyslně nohou přihraje spoluhráč
 • dotkne se rukou míče jako první poté, co jeho spoluhráč provedl vhazování
Nepřímý volný kop nařídí rozhodčí také ve chvíli, kdy se některý z hráčů dopustí některého z následujících přestupků:
hraje nebezpečným způsobem
 • brání soupeři v pohybu
 • znemožňuje brankáři, který má míč v rukou, aby se míče zbavil
 • dopustí se nějakého jiného přestupku, za který rozhodčí udělí osobní trest
Nepřímý volný kop se provádí z místa, kde k přestupku došlo. Volný kop (přímý či nepřímý) nařízený ve prospěch mužstva v jeho vlastním brankovém území se smí provést z libovolného místa uvnitř tohoto území. Nepřímý volný kop nařízený proti mužstvu v jeho brankovém území se provádí z nejbližšího místa na delší hraně tohoto území.
Hráče nebo náhradníka může rozhodčí napomenout tím, že mu ukáže žlutou kartu v případě, že se hráč dopustí jednoho z následujících přestupků:
chová se nesportovně
 • slovy nebo jednáním projevuje nespokojenost nebo protestuje
 • soustavně porušuje pravidla
 • zdržuje navázání hry
 • nedodrží předepsanou vzdálenost při provádění volného kopu nebo kopu z rohu
 • bez souhlasu rozhodčího vstoupí na hrací plochu
 • úmyslně bez souhlasu rozhodčího opustí hrací plochu
Rozhodčí musí vyloučit hráče ze hry v případě, že se dopustí jednoho z následujících přestupků:
 • hraje surově
 • chová se hrubě nesportovně
 • plivne na soupeře nebo jinou osobu
 • zabrání soupeřovu družstvu dosáhnout branky nebo zmaří jeho zjevnou možnost dosáhnout branky tím, že zahraje míč rukou (netýká se brankáře v jeho pokutovém území)
 • zmaří soupeřovu zjevnou možnost dosáhnout branky tím, že soupeře útočícího na branku zastaví přestupkem, za nějž se nařizuje volný přímý kop, popř. pokutový kop
 • použije pohoršujících či urážlivých výroků nebo gest
 • během utkání je podruhé napomenut žlutou kartou
Vyloučený hráč musí opustit prostor hřiště (i lavičku náhradníků).

Volné kopy

Existují dva druhy volných kopů: přímé volné kopy a nepřímé volné kopy. Pokud se přímo po provedení přímého volného kopu dostane míč do soupeřovy branky, branka platí. Pokud se dostane přímo do vlastní branky, branka neplatí a hra se naváže kopem z rohu ve prospěch soupeřova mužstva.
Nepřímý volný kop rozhodčí signalizuje paží zvednutou nad hlavu, kterou tam drží do té doby, než se některý z hráčů po provedení kopu dotkne míče, nebo než je míč ze hry. Branky může být z nepřímého volného kopu dosaženo jen tehdy, dotkl-li se míče po jeho rozehrání alespoň jeden další hráč před tím, než míč přejde do branky. Pokud míč skončí přímo z nepřímého volného kopu v brance aniž by se ho kdokoli další dotkl, branka neplatí a hra se naváže kopem od branky, resp. kopem z rohu, pokud by míč skončil v brance mužstva, které kop provádělo.
Před provedením volného kopu musí být všichni hráči soupeře vzdáleni od míče nejméně 9,15 m, dokud se míč nepohne, čímž je uveden do hry. Pokud je volný kop prováděn z vlastního pokutového území, je míč ve hře až ve chvíli, kdy opustí pokutové území. Pokud je nepřímý volný kop prováděn v soupeřově pokutovém území, nemusí ti hráči soupeře, kteří stojí na brankové čáře mezi tyčemi branky, dodržovat předepsanou vzdálenost 9,15 m.
Pokud hráči nedodrží předepsanou vzdálenost, nechá rozhodčí kop opakovat. Hráč, který rozehrává volný kop, se míče nesmí znovu dotknout do chvíle, než míčem zahraje jiný hráč, nebo je míč ze hry, jinak rozhodčí proti jeho mužstvu nepřímý volný kop.

Pokutový kop

Pokutový kop se provádí tak, že se míč umístí na pokutovou značku a jeden z hráčů mužstva provádějícího pokutový kop je jasně a zřetelně určen k jeho vykonání. Brankář bránícího mužstva musí stát v brance na brankové čáře do chvíle, než je míč ve hře. Ostatní hráči musí být na hrací ploše, mimo pokutové území, nejméně 9,15 m od míče (tzn. mimo vyznačený oblouk) a za pokutovou značkou (tzn. dále od brankové čáry, než je pokutová značka). K provedení pokutového kopu dá rozhodčí signál. Hráč provádějící pokutový kop se nesmí v rozběhu zastavit nebo jiným obdobným způsobem oklamat soupeřova brankáře. Míč je ve hře, jakmile se po provedení kopu pohne kupředu. Hráč provádějící pokutový kop se míče nesmí podruhé dotknout dříve, než se ho dotkne jiný hráč.
Pokud jsou při provádění kopu porušena pravidla hráčem bránícího mužstva, pak rozhodčí uzná branku v případě, že byla dosažena, jinak nechá kop opakovat. Pokud pravidla poruší hráč útočícího mužstva a je dosaženo branky, nechá rozhodčí kop opakovat, jinak nechá pokračovat ve hře. Pokud pravidla poruší hráči obou mužstev, nechá rozhodčí kop opakovat.

Vhazování

Pokud je hra přerušena tím, že míč přešel pomezní čáru, je hra navázána vhazováním. To provede z místa, kde míč čáru přešel, hráč družstva, jehož hráč se míče nedotkl jako poslední. Přímo z vhazování nemůže být dosaženo branky. Rozehrávající hráč se postaví oběma nohama za pomezní čáru a oběma rukama hodí přes hlavu míč do hrací plochy (pokud vhazování provede nesprávně, provede vhazování hráč soupeře). Poté se nesmí míče dotknout do té doby, než se jej dotkne alespoň jeden další hráč. Míč je ve hře okamžitě, jakmile se dostane na hrací plochu. Hráči soupeře musí při vhazování stát nejméně 2 metry od místa, odkud se vhazování provádí.

Kop od branky

Pokud je hra přerušena tím, že míč přešel brankovou čáru poté, co se jej naposledy dotkl hráč útočícího družstva, ale přitom nebylo dosaženo branky, naváže se hra kopem od branky. Přímo z kopu od branky je možno dosáhnout branky (ovšem ne vlastní). Kop se provede tak, že se míč položí na libovolné místo uvnitř brankového území a libovolný hráč bránícího mužstva jej rozehraje. Poté se nesmí míče podruhé dotknout dříve, než se jej dotkne jiný hráč. Dokud míč není ve hře, musí všichni hráči soupeře zůstat mimo pokutové území. Míč je ve hře, jakmile opustí pokutové území.

Kop z rohu

Pokud je hra přerušena tím, že míč přešel brankovou čáru poté, co se jej naposledy dotkl hráč bránícího družstva, ale přitom nebylo dosaženo branky, naváže se hra kopem z rohu. Přímo z kopu z rohu je možno dosáhnout branky (ovšem ne vlastní). Kop se provede tak, že se míč položí na libovolné místo uvnitř rohového čtvrtkruhu u nejbližšího rohového praporku a libovolný hráč útočícího mužstva jej rozehraje. Poté se nesmí míče znovu dotknout dříve, než se jej dotkne jiný hráč. Dokud míč není ve hře, nesmí se žádný hráč soupeře přiblížit k míči na vzdálenost menší než 9,15 m. Míč je ve hře, jakmile se po provedení kopu pohne.

Opravdový přítel

23. prosince 2006 v 20:18 Přítel
Přítel.....
Kdo je vlastně opradový přítel???
Člověk, který je s vámi jen v nejtěžších chvílích života nebo ten, který vás provází všude, jak se říká ve chvílích šťastných i zlých? Není snad opravdový přítel člověk, bez kterého by byly určité chvíle ve vašem životě prázdné?
Každý z nás má spousty přátel, ale jak poznáme, kteří jsou ti praví a naopak? Opavdového přítele nemusíte znát celý život, stačí pár let, někdy dokonce i týdnů, aby jste poznali co pro vás znamená a navždy ho uložili do svého srdce. Když potřebujete pomoc, oporu a ůtěchu v těžkých chvílích jsou to právě přátelé, kdo vám ji dávají. V takových chvílích člověk pozná, kdo uteče a kdo zůstane... kdo je opravdový přítel.
Jeden člověk, napsal zajímavou věc: "Ať si pořád nenecháváme napovídat." Co je vlastně napovídání? Když vám kamarád dodává odvahu k činu, který toužíte udělat a bojíte se nebo snad to, že vždy stojí při vás a říká vám vlastní názor místo lží?
Nejhorší okamžiky v životě jsou, když někoho zratíte. Prarodiče, rodiče, sourozence, partnera atd. Ale co je stejně tak hrozné je vidět, když se člověk na kterém vám záleží trápí. Jak mu nabídnout podporu, jak nabídnout pomoc. Někdy stačí jen vaše přítomnost. Opora je víc než tisíce slov útěchy, která většinou nic neznamenají...
Jediný muž z tisíce, říká Šalamoun, Ti nežli bratr bližší bude... Ale tisící muž po boku Ti stanei pod šibenicí a neopustí Tě!

Láska a přáteLství

23. prosince 2006 v 19:41 Láska a přátelství
Citáty....
Přátesltví násobí radost a dělí žalost
Přítel je ten kdo o tobě ví všechno a má tě pořád stejně rád
Mít někoho rád a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat
Nikdy neopouštěj někoho koho miluješ pro někoho ,kdo se ti líbí,protože ten kdo se ti líbí tě opustí pro toho koho miluje...
Láska je jako štestí,nemá ráda když se za ní běhá.
Milovat znamena trpet, touzit a predstirat!!! Trpet ze stesti druheho, touzit po tom, kdo nikdy nebude nas a predstirat smich, kdyz srdce krvaci!!
Láska, to jediné, čím můžeš přikrýt své srdce, až bude i hvězdám zima z lidského sobectví...
Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky
Nevěř tomu, kdo říká "Miluji Tě, ale tomu, kdo v slzách říká: Miluj mě!
Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují.
Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do zblbnutí
Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.
Velká láska nepředpokládá nic více než milovat člověka takového, jakým je.
Kdo už nemiluje a už nechybuje, ten ať se dá pochovat
Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní.
Teprve když jsme našli lásku, víme co nám v životě chybělo.
Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama.Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu
Miluj toho,koho máš ráda a neboj se zrady,drž se svého srdce a ne cizí rady.
Stačí minuta, abyste si všimli člověka, hodina, aby se vám stal sympatický, den, abyste se zamilovali, ale nestačí celý život, abyste na něj dokázali zapomenout.
Je lehké říci, mám tě rád, to dokáže i dítě. Je ale těžší milovat a říci, vážím si tě.
Opravdu byste neměli říkat někomu "Miluju Tě", pokud to nemyslíte vážně, ale když to tak myslíte, raději to říkejte často. Lidé zapomínají.
Milovat, ale nebýt milován je jako plahočit se v pustině ze které je složitý únik. Nemilovat je putovat v nicotě ze které žádný únik není...
Láska je dostupná každým, ale přátelství je zkouška srdce.
Tak jako řádky bez písmnen, tak jako zatoulaný sen, tak jako touha zlomená, tak jako láska bez jména, tak jako slunce bez nebe, tak já se cítím bez Tebe.
Láska může umřít na pravdu, přátelství na lež.
Miluji svět, protože mi dal Tebe. Miluji Tebe, protože jsi můj svět.
Je krásné mít někoho rád, však ještě krásnější ho nikdy nezklamat.
Chci žít i přes zklamání, které jsem v životě prožila a dokázat tomu, kdo mě zklamal, že život patří zklamaným a ne těm, co nás klamou.
Milovat neznamená jen mít rád,
milovat je věřit a pravdu znát,
milovat je odpustit a znovu podat ruce, milovat je rozdělit duši i srdce.
Miluji Tě ne proto, že Tě potřebuji, ale potřebuji Tě, proto, že Tě miluji.
Nikdo nesetře slzy tak dobře jako ten, kdo je způsobil.
Nikdy nic nevysvětlujte! Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám i tak neuvěří
Nikdy neříkej že nemužeš,když nechceš.Protože až jednou příjdou dny kdy budeš chtít,tak nebudeš moci
Jsi má radost, jsi můj trest, jsi můj šrám v srdci, který nejde smést. Jsi mým tělem, jsi mou duší, jsi noční můra, co mi spánek ruší. Jsi mým trestem, jsi mým hříchem, jsi rajská hudba, co se nese tichem. Jsi má touha, jsi má víra, jsi dlaň, co hruď mi svírá. Jsi má bolest, jsi má naděje, jsi štěstí, co se možná usměje. Jsi má noc a jsi můj den, jsi má cesta, jsi můj sen. Jsi vše, co smysl má, já jsem Ty a Ty jsi já.
Dnes večer neusnu a nebudu spát, slzy si neutřu a nebudu se smát. Nepláču proto, že bys mě neměl rád, ale proto, že jsi mě naučil milovat.
Láska není dar ani ovoce, láska je kus voloviny která bolí u srdce.
Pravý přítel je ten, který příjde, když všichni odcházejí.
Ptá se láska přátelství.Co tu děláš,když jsem tu já?A přátelství jen tiše odpoví:Jsem tu abych utíralo slzy které ty způsobíš.
Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.
Přítel - někdo, před kým je možné myslet nahlas
Pravé přátelství je rostlinka, která roste pomalu, musí podstoupit a vydržet mnohé rány a nepřízně osudu, než si zaslouží své jméno.
Kdyby měli všichni mí přátelé skočit z mostu, neskočil bych s nimi. Čekal bych na dně, abych je chytil.
Přátelství může skončit láskou,ale láska nikdy nemůže skončit přátelstvím ...
PŘATELÉ BY SI MĚLI VĚŘIT A NÉ SE POMLOUVAT!!!!!
Přítel, je ten kdo ti nabídne pomocnou ruku a dotkne se tvého srdce
Až se mě jednou zeptáš,jestli mám radši Tebe nebo svůj život,
já ti odpovím, že svůj život a Ty odejdeš aniž bys věděla, že můj život jsi Ty!
Neřeš lidi co tě pomlouvaj,ale řeš ty co se vymlouvaj!
Jistého Přítele poznáme v nejisté situaci.
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí.

Čech

23. prosince 2006 v 16:01
Péťa.....
Brankářský talent se narodil 20. května 1982 v Plzni a dorostl do 197 centimetrů, což je výška pro gólmana přímo ideální. S fotbalem začal v místní Viktorce v sedmi letech, v šestnácti se už postavil do brány v ligovém zápase. Ligu hrál za Plzeň jedinou sezonu, pak ho pro sebe získali chmelaři z Blšan. Tam vydržel až do roku 2001, kdy se stěhoval do pražské Sparty, která si od nákupu brankáře, který byl oporou reprezentační osmnáctky na mistrovstvích Evropy v letech 1998 (na tomto šampionátu dokonce dostal cenu pro nejlepšího gólmana) a 2000, mnoho slibovala. A její vedení se rozhodně nemýlilo.


Čech již od příchodu v brance zářil a odchytal v rudém dresu celkem 12 zápasů v Lize mistrů, a byl jednou z příčin postupu Sparty do osmifinále této prestižní soutěže. Pomalu, ale jistě bylo zřejmé, že Petrovi začíná být česká liga příliš malá a že Spartě nezbude než ho prodat. V únoru 2002 ho kouč Brückner, pod kterým dlouho hrál v juniorské reprezentaci, povolal k zápasu reprezentačního A-týmu na Kypru. Když pak zazářil na mistrovství Evropy do 21 let v létě téhož roku, kde ve finále bravurním způsobem vychytal francouzské ostrostřelce v penaltovém rozstřeli, bylo jasné, že Čech další sezonu ve Spartě chytat nebude.


Kolem brankářského talentu kroužily kluby jako Arsenal Londýn či FC Barcelona, Čech dal ale přednost francouzskému týmu Stade Rennes, který se většinou krčí v druhé půli tabulky. Důvodem bylo, že si chtěl hned od příchodu zajistit pozici brankářské jedničky v týmu, což mu velkokluby vzhledem k jeho mládí zajistit nemohly.


Petr podával v Rennes vynikající výkony a sklízel za ně oslavné ódy od francouzských médií, přesto však týmu, který hrál bídně, pomoci příliš nemohl. Rennes stále zůstávaly ve spodní polovině tabulky. V reprezentaci ale získával jeden úspěch za druhým. Pod koučem Brücknerem se čeští fotbalisté rozjeli ke šňůře 20 zápasů bez porážky, dařit se přestalo až těsně před mistrovstvím Evropy v roce 2004. Čech na něj přijel ověnčen cenou pro nejlepšího gólmana francouzské ligy a formu si rozhodně doma nazapomněl. Byl jednou z klíčových postav cesty české reprezentace do semifinále, kde ji zastavili Řekové. I přesto, že Češi skončili nakonec pouze bronzoví, se dostal do All Stars Teamu.

Po mistrovství se zařadil do kádru londýnské Chelsea. Transfer byl domluvený již delší dobu dopředu a ruský miliardář Abramovič musel vytáhnout sedm milionů liber. Ty se mu ale vyplácejí. Čech odsunul dosavadní jedničku, Carla Cudiciniho, na lavičku a sám vládne obraně Chelsea. V prvních devíti zápasech Premier League dostal pouze dvě branky, v Lize mistrů v prvních třech zápasech kapituloval pouze jednou. Petr je ženatý, s manželkou Martinou se starají o labradora Maxe. Malej Péťa.....ve škole:o))))
Kariéra:
FC Viktoria Plzeň (1989-1999)
FK Chmel Blšany (1999-2001)
AC Sparta Praha (2001-2002)
Stade Rennes FC (2002-2004)
Chelsea FC (2004-?)
Úspěchy:

Mistr Evropy do 21 let (2002)
3. místo na Mistrovství Evropy (2004)
Člen All Star týmu na ME 2004
Nejlepší brankář francouzské ligy podle France Football (2004)
Nejlepší český gólman (1999, 2001, 2002, 2003)

Beckham

23. prosince 2006 v 15:43
David...
Už jako školák, David Beckham representoval hrabství Essexu, měl zkušební lhůtu s Leyton Orient a navštěvoval Hotspurskou školu zdokonalení v Tottenhamu.
Po zapsání se do klubu Manchesteru 8.července 1992 jako nováček, pomohl klubu k výhře v FA Cupu mladistvých v květnu roku 1992.
O několik měsíců později, 1.října 1992, David udělal svůj první týmový debut jako nahradník v Rumbelows Cupu. Nicméně musel čekat dalších dva a půl roku aby dosáhl svého prvního debutu v lize.
Během této doby, získal medaili za druhé místo v FA Cupu mladistvých v roce 1993. Hrál také 5 zápasů, když byl zapůjčený pro Preston North End.
David si nakonec vytvořil svůj debut v Premiere League v domácím prostředí proti Leeds United 2. dubna 1995.
Jeho skvělá výkonnost během sezóny 1996/97 pomohla United k výhře dalšího titulu v Preimere League a dosáhli tak semifinále v poháru UEFA Champions League. Na své osobní úrovni byl zvolen hráčem roku mladých a celkově skončil druhý v soutěži volené průzkumem občanů.
Sezóna 1997/98 byla ta neuspokojivá pro United, když skončili druzí po Arsenalu Londýn v lize.Prohráli s Barnsley v FA Cupu a byli vyřazeni Monakem ve čtvrtfinále ligy mistrů. Existovala ale útěcha pro Beckhama, když byl vybrán do národního týmu Anglie.
Mistrovství světa dávalo Beckhamovi smíšené pocity. Když nebyl v základní sestavě pro první dva zápasy, pak dal nádherný gól z přímého kopu proti Kolumbii a bylů oslavován jako národní hrdina. Později však byl považován za značkového bídáka, protože když byl vyloučen za faul na Diega Simeone tak byla Anglie vyřazena v druhém kole Argentinou. Byla to první červená karta pro Beckhama v jeho kariéře. Někteří experti předpověděli, že je ho problémy na mistrovství světa mohou vést k jeho vyloučení z národního týmu Anglie, ale David pořádně zabral k napravení všech jeho chyb.

David Beckham hrál svůj první zápas v lize v sezóně 1998/99 proti Leicester City.
V červenci 1999 se David oženil s Viktorii Adamsovou, lépe známou jako "posh" (nóbl, extra), členkou skupiny Spice Girls.
Hlavní Beckhamův úspěch v sezóně 2000/01 byl na mezinárodní scéně, ačkoliv opět vyhrál titul v Premiereship za United. David se stal poprvé kapitánem za národní mužstvo v přátelském zápase proti Itálii a poté si zachoval kapitánskou pásku v přátelském zápase proti Španělsku a dále v kvalifikaci na mistrovství světa proti Albánii a Finsku, proti kterým skóroval důležitý gól na Anfield-domácím hřišti Fc Liverpoolu.

Teď si spokojeně kope za Real Madrid a Florenino Perez si mastí kapsi, jak mu dobře vyšel jeho nákup. Realu se totiž vracejí obrovsky rychle peníze, za které jej koupila, tedy něco pod 1 miliardu korun.
No pěknej ....sexy....co si budem povídat:o)))

Rosa

23. prosince 2006 v 15:37
Tomáááš.....
Tomáš Rosický se narodil v Praze 4.10.1980. Jako malého caparta přivedl, už v šesti letech otec Jiří Tomáše do mužstva ČKD Kompresory - dnešní Dropa Střížkov, kde hrál s bratrem Jiřím. Zanedlouho roku 1987 zachtěla Sparta Jirku a Tomáš ho jako vždy následoval. Jeho první trenér ve Spartě byl Jan Hroneš. Tomáš hrál vždy s klukama o rok staršími než byl on sám. Ve stejném mužstvu působil také Lukáš Zelenka (dnes hráč Sparty). Tomáš odehrál spoustu utkání a každoročně s klubem jezdívali na turnaje do zahraničí. Jeden se mu, tak vydařil, že mu za nejlepšího hráče a střelce na turnaji ve Walesu poslali kopačky Nike. Dokonce se na jeho zápasy chodívali dívat i hráči Sparťanského "A", protože se na Letné rozneslo jakého tam mají šikulu. Pravidelně byl také zván na všechny utkání ve všech českých věkových reprezentačních výběrech.


Když bylo Tomášovi čtrnáct a půl podepsal smlouvu s agentem Pavlem Paskou. Na jaře 1996 se nedařilo podle představ ligovému A - dorostu a trenér Šafařík si Tomáše vytáhl k sobě a to byl další velký skok v jeho karieře. Nebylo mu ještě ani šestnáct a měl hrát s klukama o tři roky staršíma. Prosadil se a nakonec s dorostem slavil mistrovský titul. Tomáš pak v necelých sedmnácti začal trénovat ve Sparťanském "A" a najednou se pro něj fotbal stal povoláním, přestal chodit do školy a měl inviduální studiiní plán. Škola pro něj moc pochopení neměla, ale nakonec Tomáše pustili k maturitě, kterou udělal a mohl se naplno věnovat fotbalu.


Později začal hrát pravidelně za třetiligovou rezervu. Pořádnou šanci mezi dospělími dostal až pod trenérem Sčasným, a tím se definitivně dostal do profesionálního fotbalu.


Jeho skvělé výkony v reprezentaci a hlavně v týmu AC Sparta Praha si všimli i nejlepší kluby z celé Evropy, nakonec se Tomáš upsal Borussii Dortmund za bezmála půl miliardy a tím se stal nejdražším hráčem bundesligy...:o)

Baróóóš

23. prosince 2006 v 15:32
Milan.....krátce,stručně o něm
Milan Baroš se narodil 28. října 1981 ve Viganticích, "zázračné" valašské vesnici, odkud pocházejí také ligový útočník Radim Kučera a reprezentační obránce René Bolf. Jelikož v tamním fotbalovém klubu nebyla "přípravka", nastupoval už od pěti let za žáky. Na trávník ho přivedl táta, který hrával fotbal závodně na regionální úrovni. Po pěti letech projevil o Milana zájem Rožnov pod Radhoštěm, v roce 1993 poprvé oblékl dres Baníku Ostrava.
Dnes je Baroš považován za jednoho ze čtyř vyrovnaných útočníků, jimiž Liverpool disponuje. Za svůj osobní cíl v této sezóně si stanovil deset branek, potají sní o patnácti. Neotřesitelnou se stala jeho pozice v reprezentaci, kde vytvořil s Janem Kollerem základní útočnou formaci pro každý významnější zápas. Nyní přestupil z Liverpoolu do Aston Villy.