***Co tě nezabije to tě posílí ***

Listopad 2006

Fifááá07

20. listopadu 2006 v 18:38 Fifa07
Přestože se jedná o dva různé sporty, PC verze FIFA07 je nápadně podobná své hokejové kolegyni NHL07. Na obou titulech byste, na první pohled, marně hledali jakékoliv změny či inovace. Jakmile se hráč, po několika nezbytných nastaveních, vrhne do samotného zápasu, nepozná na první pohled, že se právě oddává radovánkám s FIFA07 a nikoliv s její o rok starší kolegyní. V rámci grafického enginu se takřka nic nezměnilo. Zachován byl i koncept hratelnosti, jenž staví na pomalé kombinační hře ve snaze vyvolat skutečný fotbalový zážitek.
Pamatujte si: není důležité jak hrajete, ale jak u toho vypadáte:o)))
Jak hráči počítače, tak vaši spoluhráči vyznávají jakousi vyčkávací taktiku, která je pro fotbal typická. Pánové v kopačkách se nikam neženou a tiše čekají na svých pozicích. Počítač je schopen přihrávat si na vlastní polovině dobrou minutu, než se pokusí založit útočnou akci. Vaši kolegové z týmu se mezitím procházejí, nebo poklusávají sem a tam. Vše doprovází nekončící burácení fanoušků, kteří se dožadují gólu. Jakmile se zápasové dění začne přelévat ze strany na stranu, oku hráče neunikne několik málo vylepšení v pohybech hráčů. K vidění jsou staré dobré speciální pohyby a kličky, narazíte však i na nové situace (například krátké a rychlé kličky v malém vápně, postrkávání hráčů ve vzduchu při hlavičkových soubojích atd.). Autoři předesílali, že vylepšen byl i systém střelby, kde lze nyní mimo jiné konfigurovat spodní a horní rotaci míče. Novinku, určenou především pro standardní situace, však není lehké ovládat. Pokud spadáte do skupiny hráčů, jež zatím nepřišli na chuť gamepadu a hrají na klávesnici, rozdíl ve střelbě s využitím rotací nejspíš nepoznáte.
S každým novým ročníkem se vývojáři čím dál více zaměřují na zdokonalení ovládání pomocí gamepadu, zatímco novinek v ovládání na klávesnici je čím dál méně. Samotné zápasy jsou tak pro uživatele klávesnic mnohem složitější. Hráč je omezen v útoku i obraně, letos navíc útočné schopnosti počítače postoupily na vyšší úroveň. Obrat hráče o míč je nyní záležitostí trpělivosti a zručnosti.
"
Všechno je to cinklý, vole!"
Několik málo nových pohybů virtuálních spielmacherů doprovází odlišné chování míče; balón již nedrží na kopačkách jako přibitý. Ovládání míče jednotlivými fotbalisty je navíc značně specifické. Hráč snadno pozná rozdíl mezi Rosickým a průměrným playerem nejhoršího týmu izraelské ligy. Zatímco česká hvězda s přehledem kontroluje míč a má k dispozici řadu speciálních pohybů, obyčejným smrtelníkům balón odskakuje od nohy (především při zrychlení a kličkách).
Fifáááááá 07
Kulatý nesmysl se dokonce přizpůsobuje danému terénu (v sérii PES se nejedná o nic nového, pro titul FIFA je však podobná vymoženost novinkou). Nejlépe lze sledovat jeho chování při výkopech brankáře. Na mokrém povrchu je míč těžký a rychle se přilepí na trávník. Během zápasů v zemích se suchým podnebím (třeba na stadionu v Barceloně) je situace jiná. Balóny jsou rychlé a vyschlý trávník umožní hráčům praktikovat systém rychlých přihrávek a protiútoků.
Žádný fotbalový recept na světě vám však nepomůže v momentě, kdy si počítač usmyslí, že zápas musíte prohrát. Na podobný problém narážíme již léta ve většině sportovních her od Electronic Arts. Můžete se prohánět po hřišti sem a tam, zkoušet dlouhé centry, střely z dálky, krátké přihrávky i hlavičky, ale přesto se nedostanete do šestnáctky soupeře. Ba naopak - tvrdohlavý a přísně naprogramovaný protokol umělé inteligence počítače vám bude znemožňovat hru na každém metru a nedovolí vám zmocnit se míče. Podobné momenty dokáží uvést v zoufalství. V momentě, kdy od 10. do 85. minuty vedete rozdílem dvou branek, je klidně možné, že počítač ještě stihne nastřílet tři branky a převezme konec utkání do svých rukou. Poněkud deprimující při zjištění, že nastalé situaci můžete jen "nečinně" přihlížet. Hráč se tak nemůže zbavit dojmu, že zápas je "cinklý".
Češtinománie
I přes zjevné nedostatky v hratelnosti a minimum inovací se nová FIFA hraje stejně příjemně jako dřív. Nelze zde hovořit o kvalitní fotbalové simulaci, ke které má v současné době nejblíže firma Konami se sérií PES. FIFA vždy byla a je arkádovou záležitostí, což ovšem není na škodu. Zvlášť letos, kdy hra poprvé obsahuje kompletní českou lokalizaci včetně dabingu komentátorského dua Svěcený-Bosák. K zaslechnutí jsou klasická přirovnání a obraty Míry Bosáka a mnoho dalšího. Český komentář má ale - nejen ve srovnání s NHL07 - své mouchy (viz boxík).

Co nenávidím

20. listopadu 2006 v 18:23
Co nesnáším je určitě lež a zrada,která mě někdy potkává....a zažívám ji od lidí,od kterých bych to čekala nejmíň...Dál co fakt nemusím je malování.....myslim na ksicht....a taky sukně blééééé v životě bych si jí neoblíkla.......ještě jednou bléé:-)))).........Nemám ráda když musim uklízet,když se mi nechce......to fakt ne...:-DDD........prostě nenávidím když něco musim a nechci:-)))).....

Co mám ráda

20. listopadu 2006 v 18:22
Věcí co mám ráda je strašně moc,ale nejvíc jsou to lidi co mě mají rádi a já je.Sem patří určitě rodina a kamarádi,kterých mám fakt hodně!Dál nemůžu zapomenout na sport a to hlavně na fotbal.....jasný holka a fotbal asi si někdo řekne že to nejde k sobě,ale já jsem spíš kluk.....no tak nejsem úplně kluk,ale vžycky mi lákali spíš ty klučičí sporty ....!!!Čemu neodolám je určitě citronová zmrzlina a hranolky s kečupem:Ráda spím chatuju a dělám kraviny:-DD.......

Moje néééj

20. listopadu 2006 v 18:16
Nej kámoška:Týnuška Cabálková
Nej kámoš:Danny
Nej kluk:Není
Nej barva: Modrá
Nej lídlo:Hranolky s kečupem
Nej ovoce:Banány
Nej sport:Fotbal
Nej fotbalista:Rosický a Čech
Nej pořad:Fotbal a hokej
Nej kniha:Milan Baroš
Nej PC hra:Fifa 2007
Nej číslo:12
Nej předmět:Tělocvik
Nej učitel/ka:Vrátníková a Íáček
Nej den:Pondělí
Nej Měsíc:Červenec a Srpen
Nej music CD:Goleo IV.....
Nej zvíře:Pes

Nej lidi co znám

20. listopadu 2006 v 18:14 Nej kámoši
Moje nej kámošky:.....
Týnuška Cabálková:Je určitě mojí nej kámoškou.....je to super človíček,kterej mi 100% rozumí a můžu se na ní kdykoliv spolehnout,že mi pomůže a poradí!!!Naše nerozlučný kamarádství nám vlastně zeřídila naše třídní když jí ke mě posadila.....po pravdě jsem jí nesnášela a dělala jsem jí jenom naschváli ale po čase se to ňák vyvinulo a teď jsem nej.....Je to fakt super holka mám jí ráda a jenom doufám,že vždycky zůstaneme nej kámošky..:-DD....Kikkísku díky ti za všechno...!!!
Baruška Kálavská:Je úžasná kámoška.....můžu jí všechno říct a spolehnout se že to nikde nevykecá....vím že mi taky pomůže a už jsem se o tom přesvědčila několikrát....je to fakt fajn holka a super kámoška....je moc hodná a ráda poradí.....jsem ráda že jí mám!!!
Baruška Maňáková:Super holka.....strašně moooooooooc hodná....bezva se s ní kecá a můžu jí říct úplně všechno a ona mě vždycky vyslechne i když už jí tím občas lezu na nervy ,ona poslouchá a radí....fakt úžesná kámoška,která vyslechne všechny moje bláboly:-D......díky Baruš:-)....
Moji nej kámoši:.......
Kája Seknička:......není to už můj nej kámoš ale napsat sem musím...Bejval to můj nej kámoš a jedinej kluk,krerýmu sem fakt věřila.....teď je to celý super kamarádství v kytkách.....newim jestli za to nemůžu já ale myslim že chyba není jenom ve mě....asi to už nikdy nebude jako dřív je to docela škoda ,ale svět se k vůli tomu nezboří.....a hlavně už nechci bejt za debila,kterej se ti furt za něco omlouval ,protože ty ses kvůli každý kravině urazil.....sry že to takhle na rovinu řeknu ale je to pravda.....vždycky vidíš chybu v druhých lidech a nikdy jí nehladáš v sobě a to mě na tobě mrzí....
Péťa Kropáč:Je strašně fajn kluk,s kterým je neuvjeřitelná sranda!!!Dost často mě má až nad hlavu ,ale to já jeho taky :-DDDJe to super kámoš ,s kterým se prostě nudit nedááá!
Danny Brichcín:Dalo by se říct že je to můj nej kámoš....je sním strašná sranda a při hodině nemůžu dělat nic jinýho než se tlemit tomu co vždycky plácne......je to úplně super kluk a skvěle si rozumíme a je prostě úúúúžasnej.......no a taky dost hustej:o))).....nemůžu mu nic vytknout protože mám moooc kladnejch vlastností že ty špatný ani newidim......např.hodnej,spolehlivej,zábavnej.....atd.:o)))
Deni Gabčo:Jo tohle je fakt super kámoš.....skvěle se s ním kecá,píše a je úplně v poho.....je to jedem z mála klůků,kterej je fakt fajn a dokáže poslouchat.....prostě je to bomba kluk a kámoš tak jak má bejt... nezkazí žádnou srandu a nikdy mě neodkopne a vždycky si na mě udělá čas....je prostě skvělej...a mám ho ráda(jako bráchu):o))).......
Bez tutěch lidiček bych na gymplu nemohla vůbec existovat,protože to sou ONI....ti co mě vždycky potěší,pobaví a hlavně mi dávaj tu pravou chuť do ŽIVOTA....mám vás moc ráda a díky za všechno....:o)))

No....

18. listopadu 2006 v 21:20 Aktuálně
No tak momentálně docela často dělam tady na blogu protože mě to začalo strašně bavit ale nápady mi scházy....když budete vědět něco good určitě my písněte do komentářu.....co by to chtělo.....piště rady a připomínky ať mám co vypelšovat....tak se zatím mějte a prázdniny užívejte:o).....